SPORTO IR SVEIKATINGUMO KOMPLEKSAS ŠILUTĖJE

Užsakovas: Šilutės rajono savivaldybės administracija
Projektiniai pasiūlymai: 2015 metai

 ___Projektuojamas sporto ir laisvalaikio pastatas savo masteliu ryškiu akcentu įsilies į Šilutės miesto urbanistinę terpę kaip reiškinys, turėsiantis praplėsti ne tik  harmoningos visuomenės gyvenimo kokybės rėmus miesto aplinkoje, bet ir neabejotinai formuos naują  architektūrinę aplinką. Todėl projektuojant pastato tūrį, kurio funkcija apibrėžia jo mastelį, reaguojama į gamtinius bei kultūrinius aspektus.
___Pastato funkcinę schemą diktuoja esamas sporto salės pastatas bei reikalavimas parengti projektą dviem statybos etapams.
Pirmame statybos etape esamas pastatas (sporto salė)  rekonstruojamas įrengiant:
____-pirmame aukšte: 25 metrų ilgio, 4 takų baseiną, pirčių kompleksą, keturias įvairių funkcijų pirtis, vaikų baseiną, sukūrinę vonią, pramoginę vandens zoną, sunkiaatlečių salę, treniruoklių salę, aerobikos ir jogos sales, SPA centrą su baseinu, 7 dviviečius kambarius, kavinę.
____-antrame aukšte: SPA zoną su masažo ir kineziterapijos patalpomis bei druskų kambariu, relaksacijos patalpą su 2 pirtimis, lengvaatlečių zoną (bėgimo takas, dvi rytų kovų salės, bokso ringas), konferencijų centrą su atskiru įėjimu, mini virtuvę ir sanitarinį mazgą, vaikų žaidimų kambarį, metodinį kabinetą. Esant poreikiams lengvaatlečių zoną bus  galimybė padalinti į tris sales, panaudojant mobilias pertvaras. Konferencijų centras su atskiru įėjimu, mini virtuvė ir sanitarinis mazgas taip pat gali veikti nepriklausomai nuo kitų zonų. Kompleksas galės aptarnauti iki 150 lankytojų vienu metu.
____Antrame statybos etape projektuojama universali sporto salė. Salė suprojektuota taip, kad joje vienu metu galėtų treniruotis 3 komandos (3 krepšinio aikštės dydžio zonos), atskirtos sportinėmis užuolaidomis. Apjungus sales galima vykdyti krepšinio varžybas arba įrengti 2 lauko teniso aikštes. Salė pritaikyta ir kitoms sporto šakoms: salės futbolui, rankiniui, badmintonui, tinkliniui, įvairiems gimnastikos užsiėmimams. Numatoma įrengti 1100 vietų lankytojams. Antrame aukšte numatomos VIP tribūnos, administracinės ir operatorių patalpos.