SANATORIJA „BELORUS“ DRUSKININKUOSE

Užsakovas: VŠĮ Santorija BELORUS
Projektas: 2010 metai
Statyba: 2013 metai

____Sanatorija „BELORUS“, pastatyta 1978 metais, įsikūrusi Lietuvos Respublikos pietuose esančio kurorto Druskininkai centrinėje dalyje, miško-parko zonoje prie Nemuno. Sanatorijos komplekso savininkas Baltarusijos respublikos Prezidento reikalų valdyba. Projekto tikslas – pačių naujausių vandens gydyklų ir purvo terapijos technologijų sprendimų įdiegimas sanatorijoje. Sanatorijos pastatai tarpusavyje sujungti perėjimais antro aukšto lygyje.
___Pirmame aukšte prie pagrindinio įėjimo įrengiama rūbinė, san. mazgai, pagalbinė patalpa, recepcija, erdvėje tarp laiptų įrengiamas keltuvas žmonėms su negalia, hidromasažo patalpos su persirengimo patalpomis, lankytojų priimamasis, cirkuliaciniai dušai, inventoriaus valymo patalpa, praplėčiamos tempimo vonios su persirengimo patalpomis ir dušinėmis nuo 2 iki 4 vonių, purvo kušetės ir universalios vonios su persirengimo patalpomis, pertvarkomos sanatorijos lankytojų persirengimo patalpos su dušinėmis ir san. mazgais. Mažajame baseine įrengiama 15 vietų sūkurinė vonia , prie vienų laiptų įrengiamas žmonėms su negalia keltuvas. Naujai projektuojamame priestate įrengiamos purvo kušečių ir purvo vonių su persirengimo patalpomis bei dušinėmis patalpos, purvo dubuo ir garinė pirtis su persirengimo patalpomis bei dušinėmis 22 lankytojų skaičiui, rankšluosčių sandėliavimo patalpos.
____Antrame aukšte įrengiama treniruoklių salė, dvi personalo poilsio patalpos, inventoriaus valymo patalpa, lankytojų priimamasis, kylantis dušas, keturių kamerų vonių patalpa, hidromasažo patalpos su persirengimo patalpomis, inventoriaus ir inventoriaus valymo patalpos, san.mazgai, masažiniai kabinetai su persirengimo patalpomis ir dušinėmis. Prie baseino įrengiamas pirčių kompleksas su rusiška pirtimi ir priešpirčiu, sauna, turkiška pirtimi. Tarp saunos ir turkiškos pirties įrengiamamas hamamas, aplink baseiną esantis balkonas užstiklinamas. Naujai projektuojamam priestate įrengiama relaksacinė patalpa su žaliomis zonomis, baru ir mineralinio vandens biuvetu.