KELMĖS MULTIFUNKCINIS SPORTO KOMPLEKSAS

Užsakovas: Kelmės rajono savivaldybės administracija
Projektiniai pasiūlymai: 2012 metai

 ____Projekto tikslas prisidėti prie visos Lietuvos savivaldybėms, taip pat ir Kelmės, aktualių nuostatų įgyvendinimo, t.y. emigracijos mažinimas, siekis ugdyti sveiką ir fiziškai aktyvią miestelėnų bendruomenę, didinti kūno kultūros ir sporto paslaugų sklaidą rajone, kelti sporto gyvenimo kokybę, suteikiant miesto gyventojams, ypač moksleivijai ir jaunimui, platesnes galimybes tenkinti savo poreikius.
___Kelmės daugiafunkcinis sporto  kompleksas projektuojamas dviem pagrindinėm funkcijom – sportui ir laisvalaikio praleidimui. Numatomas statybų etapiškumas. Pirmajame etape numatoma statyti universalią sporto salę su persirengimo patalpomis ir treniruočių salėmis bei laisvalaikio praleidimo centru (boulingu) ir kavine rūsyje. Antrajame – numatyta statyti vandens pramogų centrą su 25 metrų ilgio 4 takų plaukimo baseinu. Projektuojama taip, kad vykdant antrojo etapo statybos darbus, universali salė (pirmojo etapo kompleksas) galėtų funkcionuoti ir netrukdytų statybos darbų vykdymui.
____Pirmojo etapo kompleksas (universali salė) projektuojama dviejų lygių. Pirmajame lygyje planuojama pagrindinių funkcinių patalpų grupė,  kurią sudaro daugiafunkcinės paskirties salė (1 aukšto, apie 8 m. aukščio) su 500 vietų transformuojamomis žiūrovų tribūnomis. Antrajame lygyje planuojamos treniruoklių ir aerobikos salės, atskiru ryšiu sujungtos su  pagalbinių patalpų grupėmis taip, kad nesikirstų sportuojančiųjų bei žiūrovų srautai.
____Baseinas ir vandens pramogų centras projektuojamas vieno aukšto, blokuojamas prie universalios salės koridoriaus, kuris tampa etapų jungtimi ir atskiria – paskirsto sportuojančius salėse ir baseine.
____Numatomas bendras maksimalus žmonių kiekis kūno kultūros ir sporto komplekse – iki 1000 žmonių, kurį sudaro: apie 800 žiūrovų, 120 sportuojančiųjų ir 15 personalo.
____Projektuojamo pastato bendras patalpų plotas – apie 4360 m², iš jo pirmame etape – 3580 m², antrame – 780 m². Statybinis tūris – 25 900 m³.